Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Shënoi supergol në Turqi, Muçi shpallet “Njeriu i Ndeshjes”

VIDEO/ Shënoi supergol në Turqi, Muçi shpallet "Njeriu i Ndeshjes"
VIDEO/ Shënoi supergol në Turqi, Muçi shpallet "Njeriu i Ndeshjes"

Ernest Muçi gjeti golin e parë në Superligën turke, në ndeshjen e tretë si titullar, që kur u transferua me bujë te Besiktas në fillim të këtij muaji.

Sulmuesi kuqezi ndëshkoi Istanbulsporin në transfertë, duke vulosur suksesin 0-2 të Besiktasit, që blindon kështu vendin e katërt dhe hedh sytë nga vendi i tretë, që përkthehet në një vend në Europa League.

Sajti i specializuar “Sofa Score” vlerësoi Muçin si futbollistin më të mirë të ndeshjes, jo vetëm për golin që vulosi suksesin, por për gjithë atë që tregoi gjatë 90 minutave që qëndroi në fushë, duke vënë në vështirësi kundërshtarët sa herë që prekte topin.

Lexo edhe:

Ky është padyshim një lajm i mirë për Kombëtaren Kuqezi të Sylvinhos, pasi Muçi është përshtatur në mënyrë perfekte në Superligën Turke dhe po luan rregullisht për të mbërritur në formë perfekte në Europianin e Gjermanisë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...