Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Shënon pas rikthimit, Rrahmani ndëshkon ekipin e Roshit

Albion Rrahmani është rikuperuar nga dëmtimi i pësuar në gju në datën 12 tetor. Sulmuesi dardan gjeti golin sot në miqësoren që Rapidi zhvilloi përballë turqve të Sakaryasporit, skuadër ku luan Odise Roshi.

Ky i fundit e nisi si titullar, ndërkohë që për ekipin rumun e filluan nga minuta e parë Florent Hasani dhe Ermal Krasniqi.

Lexo edhe:

Rrahmani u fut në fushë si zëvendësues dhe 8 minuta përpara fundit të takimit realizoi me penallti.

Rapidi renditet në vendin e katërt në kampionatin rumun me 33 pikë, 11 më pak se kryesuesit e FSCB.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...