Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Sherr me grushte e karrige, derbi Angli-Uells nis nga Tenerifja

Anglia do të luajë ndeshjen efundit në grup përballë Uellsit, nëj derbi britanik mjaft interesant, pasi të dy skuadrat kanë shanset e tyre për t’u kualifikuar, ndoëse ekipi i Southgate është dukshëm i avantazhuar.

Barazimi i Anglisë ndaj SHBA-ve ka lënë shije të hidhur te uellsianët, pasi u pa si një favor që të besuarit e Southgate u bënë amerikanëve, ndaj derbi britanik nisi që mbrëmjen e djeshme në një bar në Tenerife të Spanjës.

Anglezë e uellsianë që ishin mbledhur për të ndjekur sfidën e Botërorit, pasi konsumuan sasinë e birrave të zakonshme, në fund të ndeshjes u përleshën me grushte e karrige, duke krijuar një kaos të vërtetë në bar e në rrugë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...