Video

VIDEO/ Shiu i rrëmbyer ngre lart barin e fushës dhe e shndërron në një “trampolinë

Shirat e rrëmbyeshëm pushtuan jugun e Italisë ditën e djeshme, teksa mjaftuan vetëm tre orë për të përmbytur stadiumin e qytetit të Cerignolës,duke anuluar edhe ndeshjen e vendasve ndaj Brindisit.

Uji mbuloi thuajse gjysmën e fushës, ndërsa në gjysmën tjetër depërtoi poshtë tapetit të gjelbër, duke e ngritur atë lart dhe kaq mjaftoi që një nga personat të bënte edhe humor, duke kërcyer mbi tapetin mbi ujë.

Ndeshja mes Cerignolës dhe Brindisit ishte e vlefshme për Serinë D italiane dhe tashmë pritet të caktohet një tjetër datë për zhvillimin e saj.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency