Ligue 1

VIDEO/ Shkëlqimi dhe rënia e Donnarummës, çfarë tentoi të bënte ndaj Marseille

Gigio Donnarumma u transferua si lojtar i lirë te PSG verën e kaluar. Largimi nga Milani u shoqërua me kritika dhe ofendime të shumta ndaj “gardianit” italian, i cili nuk po arrin të tregojë potencialin që zotëron tek ekipi francez.

23-vjeçari ka zhvilluar 15 ndeshje si titullar me PSG-në në Ligue 1, nga të cilët e ka mbajtur të paprekur portën në vetëm 4 raste. Kryesuesit e kampionatit francez fituan 2-1 ndaj Marseille në “Parc des Princes”, falë golave të Neymar dhe Mbappe.

Skuadra mike barazoi përkohësisht rezultatin në minutën e 31-të me anë të Duje Caleta-Car. Mbrojtësi kroat i Marseille përfitoi edhe nga dalja gabim e portierit dhe dërgoi topin në rrjetë.

Ky nuk është rasti i parë që Donnarumma gabon, ku vlen të theksohet ajo ndaj Real Madrid në Champions League, që i hapi rrugë përmbysjes së ekipit të Ancelottit dhe solli eliminimin e PSG-së.

Moment i vështirë dhe formë e dobët e ish-milanistit, ndërkohë që verën e kaluar u shpall lojtari më i mirë në Euro 2022. Aventura në Francë nuk po shkon aspak ashtu siç e kishte menduar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency