Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Shkëndija e nis me fitore, dominimi kuqezi sjell vetëm një gol

Shkëndija e nisi me fitore rrugëtimin europian, i nënti radhazi. Kuqezinjtë nga Tetova mposhtën 1-0 Haverfordwest falë golit të Adenis Shalës në fillimin e pjesës së dytë.

Skuadra shqiptare që garon në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, dominoi kundërshtarët nga Uellsi, por u mjaftua me vetëm një gol në duelin e parë të raundit të parë në Conference League.

Sfida e kthimit do të zhvillohet një javë më vonë në Cardif, atje ku trajneri Ardian Nuhiu do të ketë të gatshëm edhe Bruno Ditën. Dueli i dytë i Shkëndijës vjen sërish në ekranin e SuperSport/DigitAlb.

Conference League
Raundi i parë

SHKËNDIJA-HAVERDFORDWEST 1-0 (Shala 47′)

Kronika e ndeshjes:

83′ Çinari tenton një eurogol, topi përfundon jashtë.

 

79′ Kombinime të bukura mes lojtarëve të Shkëndijës, portieri kundërshtar grushton gjuajtjen e Krasniqit.

 

75′ Lojtarët e Shkëndijës pretendojnë për penallti, vijon lojën arbitri holandez.

 

74′ Çinari driblon bukur një mbrojtës kundërshtar, por topi largohet në momentin e fundit në këndore.

 

64′ Mundësi e mirë për golin e dytë, por Endrit Krasniqi nuk ia del të dërgojë topin në rrjetë.

 

47′ Gooooooooool! Shkëndija në avantazh. Krosim i Ardian Limanit nga e djathta, finalizim i Adenis Shalës. Festë kuqezi në stadium. 

 

45+2′ Tenton edhe Mevlan Adili nga larg, pret pa probleme portieri kundërshtar.

 

38′ Çinari gjen bukur Elezin, e dobët diagonalja e këtij të fundit.

 

36′ Shkëndija në sulm. I vetëm në zonë Klisman Cake, gjuajtja për t’u harruar.

 

35′ Provon edhe Çinari, devijohet goditja e shkodranit. Këndore për tetovarët.

 

34′ Dashmir Elezi lëviz mirë, por gjuajtja e tij devijohet në këndore.

 

17′ Rasti i parë për Shkëndijën. Vertikalizim i bukur i Eraldo Çinarit për Adenis Shalën, por topi kalon ngjitur me shtyllën.

 

FORMACIONET ZYRTARE

Shkëndija e Tetovës nis rrugëtimin europian në Shkup përballë uellsianëve të Haverfordwest. Dueli i parë i raundit të parë në Conference League, do të transmetohet në SuperSport 2 (20:00).

Shkëndija e mbylli sezonin e rregullt në vendin e tretë, larg kreut, por tashmë fokusi i vetëm i kuqezinjve është Europa, aty ku bëjnë mirë dhe kalojnë ture prej vitesh.

Lexo edhe: 

Skuadra shqiptare do të luajë për të nëntin edicion radhazi në arenën europiane, ndërkohë që trajneri Ardian Nuhiu ka zgjedhur titullarët e përballjes kundër rivalëve ishullorë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...