Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Shokohet Danimarka, pëson tre gola brenda 16 minutave

Danimarka pësoi një humbje befasuese në takimin e dytë të fazës eliminatore të Euro 2024. Vikingët, të cilët e nisën aventurën në grupin H me suksesin 3-1 ndaj Finlandës, u mposhtën 3-2 në Kazakistan.

GOLI I PARË I DANIMARKËS

Sulmuesi që luan në Serie A me Atalantën, Rasmus Hojlund realizoi dy golat për danezët në pjesën e parë. 20-vjeçari ndodhet në formë të shkëlqyer, pasi shënoi 3 gola edhe ndaj Finlandës.

GOLI I DYTË I DANIMARKËS

Gjithsesi, kombëtarja skandinave e mendoi të sigurt fitoren dhe u surprizua nga vendasit në fraksionin e dytë të takimit. Kazakistani përmbysi gjithçka falë golave të shënuar brenda 16 minutave.

GOLI I PARË I KAZAKISTANIT

Bakhtiyor Zaynutdinov, Askhat Tagybergen (eurogol) dhe Abat Aymbetov i dhuruan një fitore të madhe Kazakistanit, që arriti triumfin e parë në histori ndaj Danimarkës.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Momente paniku në Spanjë, futbollisti humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

GOLI I DYTË I KAZAKISTANIT

Pjesë e grupit H janë edhe Finlanda, Sllovenia, Irlanda e Veriut dhe San Marino.

GOLI I TRETË I KAZAKISTANIT

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...