Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

VIDEO/ “Show” edhe në futbollin e femrave, asist spektakolar i sulmueses argjentinase

Kombëtarja e femrave të Argjentinës siguroi një triumf tepër të rëndësishëm përballë Venezuelës në Kupën e Amerikës, që solli kualifikimin në gjysmëfinale.

Vajzat argjentinase fituan 0-1 falë golit të Florencia Bonsegundo në pjesën e dytë, ndërkohë që qendërsulmuesja Mariana Larroquette dhuroi spektakël me një asist fantastik në minutën e tetë.

29-vjeçarja tregoi klas dhe nxori të vetme përballë portieres kundërshtare Florencia Bonsegundo, por kjo e fundit gaboi dhe e dërgoi topin jashtë.

Gjithsesi, Bonsegundo korrigjoi shënjestrën në minutën e 63’ dhe i dhuroi fitoren Argjentinës së femrave me golin e saj. Në gjysmëfinale, Argjentina do të ndeshet me Kolumbinë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...