Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Shpërthim “alla Maicon”, shqiptari i Interit protagonist në fitoren me “poker”

Inter U19 fitoi 0-4 përballë Pescara U19, ekip që renditet në vend të fundit. Suksesi me “poker” ka ngjitur zikaltrit e vendit të dytë në kuotën e 49 pikëve, tre më pak se Roma kryesuese që ka luajtur një ndeshje më pak.

Djemtë e Christian Chivu shënuan dy herë në pjesën e parë me anë të polakut Jan Zuberek, teksa në fraksionin e dytë u shfaq protagonist edhe Kristian Dervishi, anësori i djathtë i Shqipërisë U19 (8 ndeshje me kuqezinjtë e Cungut).

18-vjeçari i lindur në Itali, bëri gjithçka bukur në minutën e 77-të, rikuperoi një top, u nis furishëm drejt portës kundërshtare dhe dhuroi një asist për Fabio Abiuso, i cili dërgoi lehtësisht topin në rrjetë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...