Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Shpresat argëtohen në “Niko Dovana”, i shënojnë katër gola Liechtensteinit

Shpresa e Shqipërisë fitoi thellë 4-0 përballë Liechtensteinit në miqësoren e zhvilluar në “Niko Dovana” vetëm pak ditë pas humbjes me Malin e Zi në eliminatoret e Europianit.

Përballë këtij kundërshtari modest skuadra e drejtuar nga Alban Bushi dominoi në lojë, duke shënuar dy herë në pjesën e parë me Pajazitin (11-metërsh) dhe Rashicën, me këtë të fundit që shfrytëzoi një top të mbetur në zonë, pas daljes së gabuar të portierit mik.

Gjatë pjesës së dytë, kuqezinjtë 21-vjeçarë gjetën edhe golin e tretë me autor Maksutin, që mbylli me gol një aksion të bukur nga e majta.

Në kohën shtesë realizoi nga pika e bardhë e penalltisë Kurtulan për rezultatin përfundimtar 4-0.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...