Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Shqipëria luan në “shtëpi”, stadiumi në Kishiniev merr ngjyrat kuqezi

Gjithçka gati nga Kishinievi, aty ku Shqipëria luan me vendasit e Moldavisë. Një ndeshje e rëndësisë së veçantë për kuqezinjtë duke qenë se një pikë iu mjafton të besuarve të trajnerit Sylvinho për t’u kualifikuar në Europianin e vitit 2024, që zhvillohet verën e ardhshme në Gjermani.

Siç raportoi edhe gazetari i SuperSport në Moldavi, Sokol Xhihani atmosfera në stadium ndjehet sikur Shqipëria luan në shtëpi me tifozët që janë tejet entuziastë teksa në momentin që kuqezinjtë zbritën në fushë për nxehjen e zakonshme u pritën me ovacione.

Një bonus i madh ky me tifozët shqiptarë që nuk mungojnë asnjëherë kur thërriten në apel për kombëtaren me shpresën që kuqezinjtë ta mbyllin që sot çështjen e kualifikimit.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...