Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Shqiptarët sfidojnë shiun për të ndjekur stërvitjen e Kombëtares në Dortmund

Kombëtarja shqiptare e futbolli zhvilloi pasditen e kësaj të hënë seancën e dytë stërvitore në Gjermani, në prag të nisjes së Kampionatit Europian, EURO2024.

Të pranishëm për të ndjekur nga afër përgatitjen e “kuqezinjve” në Dortmund ishin shumë tifozë, të cilët nuk u ndalën as nga shiu për të shfaqur në këtë formë mbështetjen e tyre për Kombëtaren.

Lexo edhe:

Hyrja e tifozëve për të ndjekur stërvitjen e kombëtares shqiptare këtë pasdite ishte e lirë.

Kjo ishte seanca e dytë stërvitore e “kuqezinjve” në tokën gjermane, pasi paraditen e sotme Kombëtarja ishte në fushën e blertë, ku nisi me punën.

I gjithë fokusi i lojtarëve dhe stafit teknik me në krye brazilianin Sylvinho, është te ndeshja e parë e Euro 2024, kundër Italisë që luhet më 15 qershor në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

E më pas ndeshja ndaj Kroacisë më 19 qershor në Hamburg dhe përballë Spanjës më 24 qershor në Dusseldorf.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...