Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Si e përjetoi golin e Dortmundit, reagimi i Kahn bëhet viral

Borussia Dortmund-Bayern Munchen është ndeshja më e zjarrtë në Bundesligën gjermane. Der Klassiker u mbyll sot në barazim 2-2, rezultat të cilin e festuan më shumë vendasit për mënyrën se si shkoi ndeshja, duke evituar humbjen pas disavantazhit të dyfishtë.

Verdhezinjtë barazuan takimin falë golit të Anthony Modeste në sekondat e fundit, moment që dërgoi në ekstazë tifozët e zjarrtë në “Signal Iduna Park” dhe trishtuan ish-portierin dhe CEO-n aktual të kampionëve të Gjermanisë.

Kahn nuk ndryshon, edhe si “gardian” ka qenë emocional, pavarësisht karakterit të fortë, teksa në videon e mëposhtme dallohet zemërimi i tij për golin e pësuar, që mban Bayernin në vendin e tretë të renditjes.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...