Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “Si ka mundësi që u shpalle më i miri?!”, Ancelotti ngacmon Modric

Real Madrid fitoi mbrëmjen e kaluar Superkupën e Spanjës për herë të 12-të në histori pas triumfit 2-0 kundër Athletic Bilbao.

36-vjeçari zhbllokoi rezultatin me një eurogol, Karim Benzema dyfishoi me penallti në pjesën e dytë, ndërsa Thibaut Courtis priti një penallti në minutat e fundit.

Luka Modric u shpall futbollisti më i mirë i turneut dhe pas marrjes së çmimit ndodhi një episod i këndshëm me Carlo Ancelottin.

 

Si ka mundësi që e fitove këtë çmim?! Ti gabove një pasim”, iu drejtua trajneri mesfushorit kroat. Modric u befasua për një moment, por e kuptoi se Ancelotti po bënte shaka.

Skena krijoi ilaritet te një nga ndihmësit e Ancelottit dhe Casemiro, ndërsa gjithçka përfundoi me një përqafim mes trajnerit italian dhe Modric.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...