Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Skena horror në Marok! Arrestohen 160 tifozë, plagosen 103 policë

Pas Meksikës është përfshirë edhe Maroku nga dhuna mes tifozëve. FAR Rabat  u mposht 0-2 nga Maghreb Fez në duelin për një biletë për në raundin e 1/8-ve në Kupën e Marokut.

Ultrasit kryeqytetas, të zemëruar nga humbja dhe eliminimi i ekipit të tyre të zemrës, kanë zbritur në fushë duke kanë nisur të sulmojnë sektorin e ultrave miq.

Sherr i dhunshëm është regjistruar mes dy tifozerive, teksmaghreb feza nuk ka munguar as përplasja me forcat policore, që kanë arrestuar 160 tifozë, nga të cilët 90 janë minoren.

 

Kaos i madh dhe skena horror në stadiumin “Moulay-Abdellah”, aty ku nuk kanë munguar thikat dhe goditjet me gurë. Ndërkohë, nga aktet e dhunës janë plagosur 103 policë dhe 57 tifozë.

Në Marok ka pak që është lejuar rikthimi i tifozëve bë stadium, pasi në dy vitet e fundit ndeshjet janë luajtur me dyer të mbyllura për shkak të pandemisë.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...