Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

VIDEO/ Skuadra e njohur italiane rikthehet në Serinë B, festë e madhe në qytet

Problemet financiare që e çuan në Serinë D, duket se janë një kujtim i largët për skuadrën e Barit, që ka kaluar në pronësinë e familjes De Laurentiis (kanë edhe Napolin) dhe po ngjitet me shpejtësi nga një ligë në tjetrën.

Kështu fundjavën që kaloi, skuadra e jugut të Italisë siguroi rikthimin në Serinë B, teksa në ndeshjen ndaj Palermos në shtëpi, pati më shumë se 25 mijë tifozë, një rekord më vete ky për një takim të Serisë C.

Festa në stadiumin “San Nicola” ishte vërtetë e jashtëzakonshme, me tifozët që kanë gjetur kënaqësinë e të ndjekurit të skuadrës së tyre dhe mezi presin një rikthim të bujshëm në Serinë A, aty ku Bari mungon që prej 2011-ës.

Pas përfundimit të ceremonisë së titullit kampion të Serisë C në stadium, festa ëshët zhvendosur në rrugët e qytetit, me autobusin e skaudrës që ka parakaluar mes mijëra tifozëve që kishin dalë për t’i përshëndetur.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...