Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

(VIDEO) “Skuqet” Superiorja/ Tirana nuk “ndez” as në Korçë, tri pikë shprese për Erzenin

Erzeni thyen 1-0 Egnatian, ndërkohë që mbyllet pa gola dueli Skënderbeu-Tirana. Dy takimet e fundit të javës së 30-të në Superiore, prodhuan kartonë të kuq, penallti të humbur dhe vetëm një gol.

KARTONI I KUQ I EGNATIAS

GOLI I ERZENIT

Të cilin e realizoi mjeshtërisht Agim Zeka pesë minuta përpara fundit, duke i dhënë ekipit shijakas tri pikë të arta për mbijetesën kundër kryesuesve. Egnatia e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Sebastjan Spahiut (60’).

Lexo edhe: 

Edhe pse luajti në inferioritet numerik prej minutës së 15’ pas daljes me të kuq të nigerianit Mario Rabiu, Skënderbeu doli i pamposhtur nga sfida shtëpiake ndaj Tiranës.

KARTONI I KUQ I SKËNDERBEUT

PENALLTIA E HUMBUR E SKËNDERBEUT

Madje korçarët humbën një penallti pas gjysmë ore lojë. Me portierin Leon Kozi që priti gjuajtjen e kapitenit Dean Liço. Edhe pse krijuan shumë raste, bardheblutë nuk arritën dot të shënonin. Duke vijuar të shfaqin dobësi të theksuara gjatë këtij sezoni.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....