Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Spektakël në “Artemio Franchi”, Fiorentina përmbys Atalantën

Spektakël, emocione dhe gola në pjesën e parë të Fiorentina-Atalanta, ndeshje që po transmetohet live në SuperSport 3. Skuadra begamaske kaloi në avantazh në minutën e 20’.

 

Holandezi Teun Koopmeiners goditi menjëherë topin e marrë nga De Roon, dhe i dhuroi kryesimin Atalantës (Berat Gjimshiti në stol).

Lexoni edhe:

Por, vendasit reaguan dhe ia dolën të përmbysnin rezultatin në minutat e mbetura. Jack Bonaventura barazoi shifrat në minutën e 35’, ndërkohë që avantazhi i skuadrës nga Firence erdhi në minutat shtesë.

 

Krosim i Duncan nga e majta dhe finalizim shumë i bukur me kokë i qendërmbrojtësit Lucas Martinez Quarta. Argjentinasi ndezi festën e tifozëve të pranishëm në “Artemio Franchi”, me Fiorentinën që është afër sigurimit të një fitoreje tepër të rëndësishme.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...