Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

VIDEO/ Spektakël në “Johan Cruijff Arena”, Antony realizon një eurogol

Ajax e mbylli në avantazh 3-1 pjesën e parë ndaj Groningen, sfida e javës së dytë në Eredivisie që po zhvillohet në “Johan Cruijff Arena”.

Kampionët në fuqi të Holandës kaluan shpejt në avantazh falë golit të Steven Bergwijn (4’), por miqtë barazuan shpejt me anë të Cyril Ngonge (10’).

 

Ajax shtoi ritmin dhe sulmet në portën kundërshtare. Antony ishte një rrezik konstant në krahun e djathtë dhe ia doli të shënojë golin e avantazhit në minutën e 28’.

Në minutën e fundit të pjesës së parë erdhi edhe goli i dytë i Bergwijn, i cili dërgoi topin në rrjetë pas një asisit të marrë nga Antony.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...