Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Spektakël në stërvitjen e PSG, Mbappe, Messi e Neymar bëjnë Hakimin me “marrje mendsh”

Organika e PSG është e përbërë nga yje të kalibrit botëror dhe spektakli nuk mungon në asnjë seancë stërvitore. Edhe pse së fundmi, trajtimi që shokët e skuadrës i kanë bërë, nuk do t’i ketë pëlqyer aspak Achraf Hakimit.

Marokeni u gjend në mes Mbappe, Messi, Neymar dhe Ramos ndërsa nuk pati asnjë shans për të kapur topin që lëvizte shumë shpejt. Në fund, mbrojtësi u dorëzua dhe u shtri në tokë si një shenjë se nuk mund të bënte asgjë para klasit të lojtarëve të sipërpërmendur.

Atmosfera në kampin parizien duket pozitive me lojtarët që pas Botërorit i janë rikthyer objektivave të skuadrës dhe në këtë pikë, edhe Messi me Mbappe (pavarësisht grindjes në distancë në finalen Argjentinë-Francë), duhet të bashkëpunojnë për të arritur te trofeu i shumëdëshiruar, Champions League.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...