Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Stopimi qesharak i topit, Dzeko nuk e mban të qeshurën me Lukakun

Interi nuk shkoi dot përtej barazimit 2-2 në transfertën ndaj Monzës, ndonëse kaloi dy herë në avantazh, te,sa përveç arbitrit Sacchi, që u mohoi një gol zikaltërve, nën akuzë përfundoi edhe Romelu Lukaku.

Sulmuesi belg u aktivizua në minutën e 55-të në vendin e Edin Dzekos dhe për më tepër se 40 minuta në fushë, jo vetëm që nuk bëri asgjë për të ndihmuar skuadrën, por edhe e penalizoi jo pak me topat e humbur.

Një nga ata ishte padyshim në minutat shtesë, kur u spostua në krah për të fituar rivënie apo këndore, në mënyrë që të vonojë lojën, por dështoi në mënyrë qesharake të ndalë topin dhe pa t’i ikte përtej vijës.

Natyrisht kjo skenë habiti jo pak ata që po ndiqnin ndeshjen, teksa sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko nuk po e mbante të qeshurën në pankinë, kur shihte kolegun e tij të repartit të spostonte topin në nivelet e amatorizmit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...