Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO: Sulmuesi dardan i shënon dy gola Fenerbahces, por skuadra e tij mundet thellë

Jetmir Topalli i shënon dy gola Fenerbahces, por që nuk mjaftuan pwr t’i siguruar pikë skuadrës së tij, Istanbulspor. Sulmuesi “dardan” ishte ndër më të mirët në fushë në këtë derbi të Stambollit, që u fitua nga verdheblutë me rezultati 2-5.

Gjatë pjesës së parë për Fenerbahcen shënuan Batshwuayi dhe Kavehci, ndërsa në fillim të pjesës së parë Topalli përfitoi nga një pasim i lehtë i mbrojtësit kundërshtar, duke shënuar me portën e boshatisur.

Batshwauyi realizoi të dytin personal dhe të tretin për Fenerbahcen në minutën e 49-të, për të ardhur më pas te goli i dytë i shënuar nga Topalli, që falë shpejtësisë së tij përfitoi sërish nga një gabim i mbrojtjes, duke e dërguar topin në rrjetë.

Gjithsesi, në fundin e sfidës Fenerbahce shënoi edhe dy gola të tjerë me Bathwuayi dhe Valencian, për rezultatin final 2-5.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...