Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Super Cristian Shpendi, gjen golin e 17-të me Cesena-n në kampionat këtë sezon

Cesenafitoi është me rezultatin 4-0 ndaj Entella-s. në takimin e javës së 29-të të Serie C dhe mes protagonistëve është edhe sulmuesi i kombëtares U-21 të Shqipërisë, Cristian Shpendi.

Shpendi realizoi golin e dytë të skuadrës së tij në minutën e 34’, duke i dhuruar siguri dhe duke treguar edhe njëherë formën e mirë që ai vetë po kalon.

Lexo edhe:

Sulmuesi “kuqezi” është golashënuesi më i mirë i këtij kampionati, ndërsa deri tani numëron 17 gola.

Golat e Shpendit kanë qenë shumë vendimtar për Cesena-n, që momentalisht kryeson me 74 pikë, plot 15 pikë diferencë nga vendi i dytë që mbahet nga Torres.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...