Premier League

VIDEO/ Super Darwin Nunez, goli me finte “ndez” Liverpoolin

Futja e Darwin Nunez (51′) ndryshoi totalisht Liverpoolin, që e mbylli në disavantazh pjesën e parë në fushën e Fulhamit (Mitrovic).

Aktivizimi i sulmuesit uruguaian solli shtimin e ritmit nga “The Reds”, që gjuajtjen e parë në kuadrat e bënë në minutën e 62’.

 

Nunez tentoi një gol me finte pas një pasimi nga Salah, por priti portieri vendas, i cili u thye dy minuta më vonë nga blerja rekord e Liverpoolit.

VIDEO/ Barazim spektakolar në “Craven Cottage”, Nunez-Salah s’i mjaftojnë Liverpoolit

Sërish pasim i Salah nga krahu i djathtë dhe sërish finte e 23-vjeçarit, i cili gjeti rrjetën dhe golin e parb në debutimin në Premier League me një veprim fantastik teknik.

LEXO EDHE: VIDEO/ Ekipi i rikthyer në Premier befason Liverpoolin, Diaz ndalet nga shtylla

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency