Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Super goli i Ethemit, skuadra e “shqiptarëve” në Turqi kalon në avantazh

Skuadra e “shqiptarëve” në Turqi, Istanbulspor-i është duke u përballur me Alanyaspor në transfertë, për takimin e raundit të katërt të Superligës turke.

Aktualisht miqtë ndodhen në avantazh dhe kjo falë Valon Ethemit. Mesfushori ka gjetur rrugën drejt rrjetës në minutën e 48’ dhe ka realizuar një super gol, ndërsa po ekzekutonte një goditje dënimi.

Në formacionin e Istanbulsporit në këtë sfidë ishin vetëm dy lojtarë shqiptarë, Ethemi dhe Topalli, Abazaj ndodhet në stol, ndërsa Rroca është i dëmtuar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...