Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Super Lloris nuk mjafton, Man. United dominon dhe triumfon ndaj Tottenhamit

Manchester United harron shpejt barazimin pa gola ndaj Newcastle dhe merr një fitore bindëse 2-*0 ndaj Tottenhamit në “Old Trafford”, duke u ngjitur edhe më shumë në renditje, pasi tani e sheh veten në vendin e 5-të me 19 pikë.

“Djajtë e kuq” dominuan totalisht, por në pjesën e parë hasën në një Hugo Lloris të pakalueshëm, me veteranin francez që bëri të paktën tre pritje vendimtare, duke mbajtur portën të paprekur.

Sfida u zhbllokua menjëherë pas startit të pjesës së dytë, kur goditja e Fred nga jashtë zonës, u devijua nga mbrojtësi Davies dhe topi u ndal në rrjetën e portës së Lloris, që u befasua dhe nuk mundi të reagojë.

Londinezët provuan të reagojnë, por goditja e Kane përfundoi ngjitur me shtyllën, ndërsa në të 69-ën vendasit realizuan një kundërsulm perfekt, të cilin e konkretizuan me një gol mjaft të bukur të Bruno Fernandes.

Deri në fund rezultati mbeti i pandryshuar, teksa kapitenit Fernandes iu anulua edhe një gol tjetër, ndërsa Manchester United merr një tjetër fitore të merituar dhe tani e sheh veten në vendin e 5-të me 19 pikë, 4 më pak se Man. City e Tottenham, që mbajnë vendin e dytë.

 

Manchester United – Tottenham  2-0  (Fred 47′, Fernandes 69′)

69′ – Goooool. Kundërsulm i shpejtë i Manchester United, që mbyllet me një goditje perfekte të fernandes, i cili shënon edhe golin e dytë…

 

68′ – Kane ka një mundësi të artë për të barazuar, por mbyll mirë portieri De Gea

 

47’ – Gooooool. Zhbllokohet sfida në “Old Trafford” dhe është braziliani Fred që dërgon topin në rrjetë, Mesfushori brazilian shërbehet mirë mbi vijën e zonës dhe gjuan menjëherë, ndërsa një devijim i Davies e dërgon në cepin e portës, duke u dhënë avantazhin “djajve të kuq”.

 

24′ – Luke Shaw koordinohet në mënyrë perfekte me të majtën, por edhe një herë Lloris bëhet hero, duke grushtuar në këndore…

 

23′ – Bruno Fernandez ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi, por fluturon LLoris dhe grushton sërish…

21′ – Vertikalizim i bukur për rashford, që godet menjëherë, por Lloris bën mrekullinë, duke devijuar në këndore.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...