Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Super Rashford, Arsenali përgjigjet me Nketiah. Asist i Xhakës

Rasti i parë dhe goli i parë në Arsenal-Manchester United, sfidë që po transmetohet në SuperSport 2. Dueli i rëndësishëm për fitimin e Premier League, nisi me një ritëm të lartë.

Minuta e 17’ solli edhe golin e parë. Marcus Rashford dribloi bukur Thomas Partey dhe befasoi portierin Aaron Ramsdale me një goditje me të djathtën.

 

Sulmuesi i kombëtares angleze gjeti golin e nëntë dytë sezonal në kampionat, ndërkohë që festa e “Djajve të Kuq” zgjati vetëm shtatë minuta, pasi Eddie Nketiah realizoi me kokë pas një krosimi të bukur të Granit Xhakës, duke ndezur festën e tifozëve në “Emirates”.

 

FORMACIONET ZYRTARE

Arsenal-Manchester United mbetet një duel historik dhe i zjarrtë në Premier League, por sfida e sotme është tepër e rëndësishme në lidhje me titullin kampion.

Skuadra e Mikel Artetës po dominon kampionatin anglez dhe kërkon pikët maksimale. Të njëjtin objektiv kanë edhe djemtë e Erik ten Hag, të cilët fitorja i fut në garë për kreun e renditjes.

Dy trajnerët kanë përzgjedhur titullarët e klasikes që do transmetohet në SuperSport 2 duke nisur prej orës 17:30.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...