Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Super Rashica, Icardi shkëlqen pa Wandën! Galatasaray shënon 7 gola në derbi

Mbrëmje magjike për Galatasarayn dhe tifozët e ekipit më të madh turk. Skuadra e Okan Buruk fitoi 0-7 derbin e Stambollit kundër Basaksehirit, duke i shkaktuar kundërshtarëve humbjen më të thellë në histori në elitën e futbollit turk.

Dy ekipet ishin me pikë të barabarta përpara nisjes së ndeshjes, por në fushën e blertë diferencat ishin të frikshme. Mauro Icardi ktheu në gol një penallti dhe dhuroi dy asiste. Asist dhuroi edhe Milot Rashica, i cili zhvilloi një ndeshje të madhe.

Sulmuesi dardan ishte ndër më të mirët në fushë, ndërkohë që regjistroi asistin e dytë në kampionat me pasimin e dhuruar për golin e Dries Mertens. Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për Galatasarayn, që tani renditet vetëm dy pikë larg Fenerbahces kryesuese, që u befasua në shtëpi nga Giresunspori (1-2).

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...