Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Super Stuttgart, triumfi me “poker” e afron me mbijetesën

Fitore me aromë mbijetese për Stuttgartin në Bundesliga. Katër herë kampionët e Gjermanisë fituan 1-4 në fushën e Mainzit, sukses që mban skuadrën jashtë zonës së ftohtë.

Të parët kaluan në avantazh vendasit me anë të Marcus Ingvartsen, por japonezi Ëataru Endo barazoi rezultatin në fundin e pjesës së parë.

Lexo edhe:

Stuttgarti nuk u përmbajt në fraksionin e dytë të takimit, gjatë së cilit realizoi edhe 3 gola të tjera. Me Serhou Guirassy, Chris Fuhrich dhe Tanguy Coulibaly.

Stuttgarti luan në shtëpi në javën e fundit të kampionatit përballë Hoffenheimit, duel që duhet fituar me çdo kusht për të vijuar qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...