Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Super Tuci, shënon në ndeshjen e tretë radhazi në kampionatin kroat

Sulmuesi shqiptar i Lokomotiva Zagreb është duke kaluar një moment shumë të mirë, ndërsa ka gjetur sërish rrugën drejt rrjetës, duke shënuar në tre ndeshje radhazi në kampionatin kroat.

Tuci zhblloki takimin në minutën e 11’, duke kaluar Lokomotiva Zagrebin në avantazh.

Lexo edhe: 

Vendasit barazuan me Zivkovic në minutën e 88’, duke bërë që si Osijek ashtu edhe Lokomotiva Zagreb të dilnin me nga një pikë nga kjo përballje.

Deri në këto momente, në 15 ndeshje Tuci ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhënë dy asist.

Pas këtij takimi Osijek renditet në vend të pestë me 22 pikë, teksa Lokomotiva Zagreb renditet në vend të shtatë me 16 pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...