Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Super Wirtz, Bayer Leverkusen gjen shpejt golin e avantazhit

Leverkusen e ka nisur me gol takimin në transfertën e komplikuar përballë Hoffenheimit. Djemtë e Xabi Alonsos kaluan në avantazh në minutën e nëntë.

Me anë të talentit Florian Wirtz. 20-vjeçari kombinoi bukur me Victor Boniface dhe gjeti golin e tretë sezonal në Bundesliga.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Gola dhe asiste: Rroca, Çekiçi dhe Bardhi protagonistë në Turqi
  2. Europiani i Xhudos/ Akil Gjakova “zjarr”, fiton ndaj kundërshtarit serb
  3. Zbulohet diferenca e pikëve për “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria!
  4. Vjen nga stoli dhe shënon golin e fitores, Bozhanaj nderon Modenan në “limite”

Avantazh i rëndësishëm për “Aspirinat”, që kanë hedhur një hap të sigurt drejt fitores së gjashtë radhazi në kampionat.

Hoffenheim-Bayer Leverkusen, po transmetohet live në SuperSport 2. 

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...