Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Supergol i sulmuesit shqiptar, Istanbulspor merr një pikë në transfertë

Një supergol i Valon Ethemit i jeo një pikë Istanbulsporit në transfertën ndaj Sivaspor. Ish-futbollisti i Kukësit zhbllokooi ndeshjen në minutën e 64-t me nje goditje spektakolare nga distanca, megjithatë avantazhi i skuadrës nga Stambolli zgjati vetëm 15 minuta, pasi vendasit barazuan me Ulvestad.

Ky është barazimi i parë në 5 ndeshje për Istanbulspor, që ka grumbulluar vetëm 4 pikë, ndërsa sot në formacion luajti edhe Jetmie Topalli, krahas Valon Ethemit.

Pati minuta edhe për Sindrit Gurin, që erdhi nga stoli, por nuk ia doli të lërë gjurmë, ndërsa Kristal Abazaj mungoi për shkak pezullimi dhe Rroca vijon të jetë i dëmtuar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...