Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Surprizon Vinicius, krijon vend për Cristiano Ronaldon në palestrën e tij

Për çdo futbollist profesionist, puna fizike është thelbësore dhe jo vetëm ajo që zhvillohet në qendrat stërvitore të klubeve, por edhe puna individuale.

Për këtë arsye, Vinicius ka perfeksionuar palestrën e tij private që ndodhet në rezidencën e tij në La Finca, në Pozuelo de Alarcon dhe ditët e fundit i ka dhënë një hapësirë ​​shumë domethënëse Cristiano Ronaldos.

Lexo edhe: 

Braziliani ka dizejnuar një imazh të portugezit në një nga muret e palestrës së tij, në një përmasë goxha të madhe, ku shihet duke festuar një gol me fanellën e Real Madridit.

Kështu, CR7 u është bashkuar idhujve sportivë të Vinicius në mural frymëzues të brazilianit, ku ndodhen edhe dy legjendat e basketbollit, Michael Jordan dhe Kobe Bryant, si dhe legjenda e futbollit brazilian, por jo vetëm Ronaldo Nazario, ‘kumbari’ i sulmuesit në Madrid.

 

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...