Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Sylvinho e bën me krahë, Jasir Asani realizon tripletë

Jasir Asani është një nga risitë e listës së Sylvinhos për ndeshjen ndaj Polonisë. Kombëtarja shqiptare fillon duelet eliminatore të Euro 2024 përballë Polonisë (27 mars).

Transferta në Varshavë përkon edhe me debutimin e trajnerit brazilian në stolin kuqezi. Ndërkohë, ish-sulmuesi i Partizanit e ka festuar me një tregolësh ftesën e Sylvinhos.

Asani është pjesë e Gwangju FC, ekip që garon në elitën e futbollit të Koresë së Jugut. Gwangju fitoi sot 5-0 në shtëpi përballë Inchenon.

Protagonisti kryesor i triumfit me “manita” ishte 27-vjeçari shqiptar nga Shkupi, i cili emocionoi tifozët me golat e tij të mrekullueshëm.

LEXO EDHE:

Asani zhbllokoi takimin me golin e tij në minutën e nëntë, ndërkohë që realizoi edhe dy herë të tjera në pjesën e dytë: të dy eurogola.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...