Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Sylvinho s’e grumbulloi, i dhuron fitoren skuadrës italiane

Arlind Ajeti gjeti rrugën e rrjetës në Itali. Mbrojtësi shqiptar po garon me Pordenonen në Serie C. 29-vjeçari shënoi golin e fitores 1-0 ndaj Pro Sesto, triumf që sjell parakalimin ndaj kundërshtari në renditje.

Pordenone mban vendin e dytë me 58 pikë, katër më pak se kryesuesit e FeralpiSalo, pozicion që sjell kalimin në divizionin e dytë të futbollit italian.

Lexo edhe:

Ishte minuta e 14’ kur Ajeti me kokë tundi rrjetën kundërshtare, duke gjetur golin e gjashtë sezonal. Qendërmbrojtësi shqiptar është golashënuesi i tretë më i mirë i skuadrës.

Ajeti nuk mori ftesë nga Sylvinho për takimin ndaj Polonisë, por mbetet në xhiron e Kombëtares, gjë të cilën e konfirmoi edhe trajneri brazilian.

Kemi parë 240 ndeshje dhe rreth 70 lojtarë. Për çdo lojtar që marrim lëmë tre të tjerë jashtë. Edhe Ajeti është në radarin tonë. Është një lojtar shumë i aftë”, deklaroi Sylvinho.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...