Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Talenti katalanas feston golin me roveshatë si CR7, “hakmerret” Barcelona

Rivaliteti Barcelona-Real Madrid vazhdon prej dekadash dhe as një eurogol me roveshatë nuk i jep fund “armiqësisë” mes dy ekipeve më të mëdha të futbollit spanjoll.

Fermin Lopez është 18 vjeç, luan si sulmues i majtë dhe aktivizohet me ekipin U19 të Barcelonës. Adoleshenti i talentuar realizoi një eurogol me roveshatë në ndeshjen e fundit.

Më pas “gafa” duke festuar si Cristiano Ronaldo, veprim që nuk është pritur mirë nga tifozët dhe klubi katalanas. Në postimin e golit fantastik në Instagram, Barcelona ka hequr pjesën e festës së Lopez.

“Censura” është vënë re dhe të shumtë janë ata që kanë komentuar në lidhje me një gjë të tillë, por asnjë përgjigje nga Barcelona, që nuk mund të pranojë një festim të një prej rivalëve më të mëdhenj në histori, duke iu referuar nëntë sezoneve që CR7 kaloi në “Santiago Bernabeu” me Real Madrid.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona)

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...