Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ “Të gjithë dështojnë, je më i fortë se kaq”, Modric ngushëllon Rodrygo

Kroacia mund të konsiderohet si surpriza më e madhe në këtë fazë të çerekfinales së Kupës së Botës, të paktën deri në këtë moment. Ballkanasit eliminuan nga pika e bardhë e penalltive Brazilin me 120 minutat që nuk prodhuan fitues dhe u mbyllën në barazim 1-1. Për kombëtaren Selecao, gabuan Rodrygo dhe Marquinhos teksa pas triumfit të kroatëve, lojtarët amerikano-latinë shpërthyen në lot.

Një nga ata që nuk u përmbajt aspak ishte Rodrygo të cilit i rëndonte edhe gafa te penalltia. Megjithatë, aty pranë u gjend Luka Modric, i cili gjeti kohën për të lënë paksa festën e shokëve të skuadrës dhe iu afrua sulmuesit brazilian me të cilin ndan dhomat e zhveshjes te Real Madrid. Në një video të publikuar së fundmi, shihet Modric që tenton t’i ngrejë moralin Rodrygos duke i thënë se ai është shumë më i fortë dhe se të gjithë dështojnë.

“Jepi, bëhu i fortë sepse nuk ka ndodhur asgjë. Je shumë më i fortë se kaq, të gjithë dështojnë. Do të kthehesh edhe më i fortë”, ishin fjalët e Modric për Rodrygo, me veteranin kroat që tregoi të gjithë klasin e tij edhe pa pasur një top në këmbë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...