Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Të tjera kritika për Van Dijk: Një mbrojtës si ai nuk mund të hutohej ashtu

Liverpooli po kalon një mini-krizë në këtë fillim sezoni të Premier Leagues, teksa pas dy barazimeve radhazi, ka pësuar edhe humbjen e parë, atë në transfertën ndaj Manchester United në “Old Trafford”.

Goli i parë i vendasve, i shënuar nga Jadon Sancho pas një aksioni mjaft të bukur, ishte ai që prishi disi qetësinë e “the reds”, teksa James Milner u pa të debatonte ashpër me liderin e prapavijës, Virgil Van Dijk.

Ky i fundit mbeti i palëvizur në momentin që Sancho goditi portën, ndërsa përveç Milner, ka marrë kritika edhe nga ish-mbrojtësi i Liverpool, Jamie Carragher, i cili deklaroi se e sheh shpesh të përgjumur holandezin.

“Virgil Van Dijk është një mbrojtës fantastik, që ka gjithçka për të qenë më i miri, megjithatë ndonjë herë e shoh të hutuar. Një futbollist si ai, nuk mund të ndjekë si spektator lëvizjet e Sanchos dhe të shohë golin. Milner ka të drejtë, pasi Virgil duhej të ishte hedhur në sparkatë për të bllokuar goditjen e Sanchos, por në vend të kësaj, qëndroi pa lëvizur duke zënë edhe rrezen e portierit”, u shpreh Carragher.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...