Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

VIDEO/ Tërbohet presidenti italian, sherr dhe pështyma ndaj tifozëve!

Një ngjarje e turpshme është regjistruar në futbollin italian. Presidenti i Ternanës, Stefano Bandecchi ka shpërthyer keq ndaj tifozëve pas humbjes shtëpiake ndaj Cittadellas së Elhan Kastratit.

Trajneri Andreazzoli dha dorëheqjen pas humbjes, ndërkohë që kreu i klubit u konfliktua me disa tifozë. Ndaj tyre nuk i kurseu ofendimet dhe pështymat!

Lexo edhe:

Kaos në klubin e Serie B, ndërkohë që Bandecchi tha këto fjalë pas sherrit me tifozët. “Përpara së gjithash, edhe unë jam njeri si gjithë të tjerët.

Nëse më pështyjnë, unë jo vetëm që reagoj. Por do të kisha dhuruar disa goditje nëse nuk do të ishin barrierat e stadiumit.

Tani po shkoj në shtëpi, kush guxon le të më dalë përpara”, u shpreh i zemëruar presidenti i klubit italian.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...