Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “Tërmet 7 ballësh” në Anfield, Liverpool turpëron keq Manchester United

Liverpool triumfon në një ndeshje turpëruese për Manchester United, ndërsa i shkaktoi “tërmet 7 ballësh” skuadrës së “Djajve të Kuq”.

Tifozët në “Anfield” iu gëzuan pafund fitores spektakolare 7-0, me skuadrën e tyre që shfaqën dominim gjatë gjithë sfidës.

Ndeshja vazhdoi me barazim pa gola deri në minutën e 43’, moment në të cilin Gakpo kaloi mbrojtjen e “Dajve të Kuq” dhe realizoi një perlë të vërtetë dhe i dhuroi avantazhin skuadrës së tij.

Fraksioni i dytë rezultoi shumë i lehtë për “The Reds”, që gjetën goli e dytë në minutën e 47’ me Nunez.

Ndërsa vetëm tre minuta më pas Gakpo realizoi golin e dytë personal dhe të tretin për ekipin e tij.

Minuta e 66’ do të sillte protagonist Salah, me sulmuesin që bëri “poker” për ekipin e Klopp, ndërsa realizoi një super gol.

Megjithatë në minutën e 75’ Nunez e dërgoi topin në rrjetë me një goditje me kokë dhe turpëroi keq skuadrën e “Djajve të Kuq”, duke realizuar golin e pestë.

Salah nuk u ndal me aq, por vijoi sulmin dhe në minutën e 83’ realizoi golin e gjashtë për ekipin e ‘The Reds”.

Në fund e gjitha u vulos nga Firmino që realizoi golin e shtatë për Liperpool në minutën e 8’.

Pas javës së 26-të të Premier League Liverpool ngjitet në vend të pestë me 42 pikë, teksa Manchester United nga ana tjetër qëndron në vend të tretë me 49 pikë.

Liverpool-Manchester United (7-0)

88′-Goool! Liverpool “shemb” Manchester United, Firmino realizon golin e shtatë me një goditje spektakolare.

 

83′-Goool!  Liverpool turpëron Manchester United, Salah realizon golin e gjashtë.

75′-Gool! Liverpool i jep “shuplakë” Machester United, Nunez realizon golin e pestë, ndërsa e çon topin në rrjetë me goditje me kokë.

66′-Goool! “Çmenduria” e Salah, bën “poker” me një super gol

50′-Goool! Salah e afron topin në zonë dhe Gakpo e dërgon me lehtësi në rrjetë.

47′-Goool! Nunez e dërgon topin në rrjetë me një goditje me kokë dhe thellon avantazhin për vendasit. 

43′-Goool! Gakpo kalon mbrojtjen e Manchester United dhe realizoi një perlë të vërtetë për Liverpool. 

27′-Çfarë mundësie për United, Rashford “fal” Liverpool

23′-Nunez humbet një rast të pastër përpara portë, ku përballë kishte vetëm De Gea-n.

09′-Antony kërcënon portën e Liverpool, por ndalet nga Alisson.

Sa u përket formacioneve, ja si kanë zgjedhur të luajnë sot Jurgen Klopp dhe Erik ten Hag.

Lexo edhe:

 

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...