Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Tetë gola dhe dy asist në 4 ndeshje, CR7 lojtari më i miri i muajit shkurt në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo është votuar si lojtari më i mirë i muajit shkurt në Saudi Professional League.

Një çmim pothuajse i dukshëm për kampionin portugez, i cili ka gjatë këtij muaji ka shënuar plot tetë gola dhe ka dhënë dy asist në katër ndeshje të luajtura me Al Nassr.

Lexo edhe: 

Lajmin e dhënies së këtij çmimi për portugezin e ka bërë publik vetë Saudi Professional League, krahas nëj video me momentet e Ronaldos te Al Nassr, të publikuar në “Twitter”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...