Abissnet Superiore

VIDEO/ Teuta fiton ndaj Laçit, matematika e mban në lojë për Europën

Teuta ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Laçit, duke qëndruar matematikisht në garë për Europën, ndonëse tashmë duket disi e pamundur.

Pjesa e parë e Teuta-Laçi është mbyllur me barazimin 1-1, ndonëse dominimin e këtij fraksioni e patën thuajse të gjithin kurbinasit. Goli i parë u realizua nga Guindo, që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, të cilën e fitoi Ujka pas një ndërhyrje nga Idrizaj, duke i dhuruar avantazhin Laçit. Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm nëntë minuta, pasi në minutën e 24’ Hebaj do të realizonte me kokë dhe do t’u dhuronte barazimin “djemve të detit”.

Edhe në pjesën e dytë takimi u dominua me Laçin, që pati më shumë raste për të shënuar, por pavarësisht kësaj nuk ia dolën që të gjenin rrugën drejt rrjetës. Ndeshja në këtë fraksion u bë më intensive dhe rastet më të shumta. Golin e dytë për durrsakët e realizoi Dajan në minutën e 90+4, pas një asisti nga Peposhi.

Pas këtij takimi Laçi shkon në kuotën e 63 pikëve në vendin e dytë, teksa Teuta renditet në vend të gjashtë me 49 pikë të grumbulluara.

Teuta-Laçi (2-1)

Abissnet Superiore java e 35-të

94’-Gool! Pas një asisti nga Peposhi, Daja gjen rrugën drejt rrjetës dhe i jep fitoren.

84’-Gruda rrezikon portën e Dajsinanit, por portieri i Laçit ia del të mbrojë portën.

80′-Kapllani humbet një super rast, pavarësisht se mori një pasim shumë të mirë pranë portës Dajsinanit, nuk mundi që ta dërgonte atë top në rrjetë.

72’-Qato kërkon të gjejë rrugën drejt rrjetës me një goditje qendrore nga distanca, por ndalet nga Pano Qirko.

Nis pjesa e dytë e ndeshjes Teuta-Laçi

Mbyllet me barazimin 1-1 ndeshja Teuta-Laçi në “Niko Dovana”.

45’-Laçi, shumë pranë golit të dytë, Akinyemi-n që realizon një goditje qendrore, por ndalet nga Qirko.

31’-Spahiu hyn në zonë dhe i pason Zarubicës, por ky i fundit nuk ia del ta çojë topin në rrjetë.

24’-Goool! Hebaj i dhuron barazimin Teutës.

15′-Gooool Laçi, penalltia fitohet nga Ujka pas një ndërhyrje nga Idrizaj, dhe e ekzekuton Guindo.

10’-Dëmtohet Qato, ndalet për pak momente ndeshja.

Nis ndeshja e raundit të 35-të të Abissnet Superiore mes Teutës dhe Laçit

Formacionet zyrtare:

Teuta: Qirko, Idrizaj, Qaqi, Jazxhi, Kotobeli, E.Vila, Beqja, Aleksi, L.Vila, Daci, Hebaj.

Trajneri: Renato Arapi

Laçi: Dajsinani, Velija, Ignjatovic, Malota, Ziko, Qato, Spahiu, Ujka, Zarubica, Guindo, Akinyemi.

Trajneri: Shpëtim Duro

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency