Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

VIDEO/ Tifozë e futbollistë janë një, festa e Strugës për titullin historik

Tifozët e shumtë në numër, të pranishëm në përballjen e fituar 3-0 me Sileksin shpërthyen në festë për titullin e parë në histori  të Strugës.

Entuziazëm i papërshkrueshëm për një rrugëtim magjik të ekipit të shqiptarëve (i themeluar në vitin 2015), që hodhi poshtë të gjitha parashikimet, duke u shpallur kampion i Maqedonisë së Veriut.

Pas vërshëllimës së trefishtë të kryesorit, nisi festa e tifozëve, të cilët pushtuan fushën për të gëzuar bashkë me heronjtë e këtij titulli historik.

Sezoni magjik pritet të kompletohet me triumfin edhe në Kupë, me finalen që do të zhvillohet më 20 maj, përballë Makedonija GP.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...