Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Tifozë nga Zvicra e Gjermania për kuqezinjtë, Tirana gati për festë

VIDEO/ Tifozë nga Zvicra e Gjermania për kuqezinjtë
VIDEO/ Tifozë nga Zvicra e Gjermania për kuqezinjtë

Në një lidhje direkt me SportNews, gazetari i SuperSport, Jurgen Zela, bisedoi me disa prej tifozëve shqiptarë që janë gati të mbështesin kombëtaren shqiptare në ndeshjen ndaj Moldavisë.

Të shumtë tifozët që kanë udhëtuar drejt Tiranës nga vende të ndryshme, edhe jashtë trojeve shqiptare. Entuziazmi nuk mungon kurrë, ndërkohë që tifozët presin fitoren e parë të Shqipërisë në eliminatoret e Euro 2024.

Lexo edhe:

Shqipëri-Moldavi do të transmetohet në SuperSport 2, duke nisur prej orës 20:45. Biletat janë shitur të gjitha, “sold-out” në “Air Albania”, ndërkohë që po pritet me emocione zbritja e djemve të Sylvinhos dhe në fushë dhe fillimi i ndeshjes.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...