Futboll

VIDEO/ Tifozët e Bayernit nuk e kursejnë Lewën, thirrje provokuese gjatë largimit nga Mynihu

Robert Lewandowski është rikthyer në Mynih për të marrë sendet personale, por teksa ishte duke u larguar nga kryeqendra e Bavarisë, hasi në kontestimin e tifozëve të Bayernit, që nuk e kanë honepsur aspak largimin e tij.

“Hala Madrid” ishte thirrja e tifozëve bavarezë që njohën sulmuesin polak teksa largohej me Audin e tij, duke e ngacmuar këtë të fundit, që zgjodhi t’i bashkohej Barcelonës, pas një lufte të vërtetë me drejtuesit gjatë verës.

Robert Lewandowski ishte në vitin e fundit të merkatos dhe kërkoi me ngulm largimin drejt Barcelonës, duke detyruar drejtuesit e Bayernit të pranojnë ofertën e klubit katalan pak ditë më parë.

Sulmuesi 33-vjeçar qëndroi për 8 sezone te Bayerni i Mynihut, ku luajti 375 ndeshje dhe shënoi 344 gola, megjithatë la zhgënjim te tifozët bavarezë, për mënyrën se si u largua gjatë kësaj vere.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
13Liverpool
1
0
1
0
2
2
0
1
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
17Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
18Crystal Palace
1
0
0
1
0
2
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency