Angli

VIDEO/ Tifozët e Chelsea-t vërshëllejnë Lukakun, “divorci” duket i pashmangshëm

Rikthimi te Chelsea në verën e 2021-shit, pas suksesit të arrirë te Interi, pritej të sillte një Romelo Lukaku të pandalshëm. “Blutë” e Londrës e pritën me shumë entuziasëm belgun dhe pritën që ta shihnin skuadrën e tyre seriozisht në garën për titullin.

Megjithatë ndeshja e së mërkurës në mbrëmje, ku Chelsea u mund në shtëpi me rezultatin 2-4 nga Arsenal ishte një nga më të errëtat për sulmuesin që ka zhvilluar një sezon zhgënjyes.

Përveçse nuk mundi që ta ndihmonte ekipin e tij, Lukaku u nxor nga fusha e lojës në minutën e 60’ për t’u zëvendësuar nga Kai Havertz, teksa në momentin e zëvendësimit belgu është shoqëruar me vërshëllima dhe “boo” e njohur të tifozëve anglez, kur këta të fundit kanë antipati një lojtar specifik apo një skuadër kundërshtare.

Ky moment u pa edhe si fundi i 28-vjeçarit te Chelsea, me të ardhmen e belgut që duket shumë larg “bluve” të Londrës tashmë, ndonëse ndodhet nën kontratë deri në verën e vitit 2026.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency