Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Tifozët e ekzagjërojnë në Francë, zhvishen për të shpërqëndruar goditësin e penalltisë

Për skuadrën e zemrës, tifozët bëjnë gjithçka. Madje, arrijnë edhe në veprime ekstreme në mënyrë që të favorizojnë të preferuarit e tyre në fushë. Kështu ndodhi edhe në sfidën e Ligue 1 në Francë mes Clermont dhe Angers e përfunduar me fitoren e vendasve 2-1.

Interesante ishte minuta e 33-të e pjesës së parë teksa tifozeria mike, e ekzaltuar edhe nga goli i skuadrës së zemrës, vendosi që të gjithë pjesëmarrësit në sektorin e tyre të ulnin pantallonat.

Lexo edhe:

Një metodë të cilën kërkuan ta vendosnin në zbatim për shkak se për Clermont ishte akorduar një penallti, megjithatë strategjia nuk funksionoi dhe Kyei shënoi. Gjithsesi, ky gjest mjaftoi që të paktën ata të merrnin vëmendjen dhe të bënin xhiron e rrjetit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...