Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Tifozët e Evertonit të tërbuar nga humbja, i kthejnë mbrapsht fanellën Iwobit

Futbollisti i Evertonit, Alex Iwobi, duhet të jetë ndier keq në përfundim të sfidës me Bournemouthin (Toffees u mundën thellë 3-0 me golat e Marcus Tavernier, Kieffer Moore dhe Jaidon Anthony), teksa pa fanellën e tij t’i kthehej mbrapsht nga tifozët.

Fansat e “Toffees”, të zhgënjyer nga rezultatet e ndeshjeve të fundit, reaguan plot zhgënjim kur lojtarët e Evertonit shkuan për t’i duatrikitur për mbështetjen që u kishin dhënë.

Nga videoja e mëposhtme dallohet qartë një fanellë që fluturon në ajër, të cilën tifozët nuk pranuan ta merrnin nga Alex Iwobi.

Reagimi i fansave të Evertonin ishte i pahijshëm, madje u desh ndërhyrja e forcave të sigurisë për të shmangur një përplasje ndoshta edhe fizike me lojtarët e tyre.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...