Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Tifozët kore pro tij, shkarkohet ish-trajneri i Spanjës dhe Realit

Sevilla vazhdon të vuajë në këtë sezon, si në La Liga ashtu edhe në Champions League. Skuadra spanjolle humbi 1-4 përballë Dortmundit të mërkurën në mbrëmje, disfatë që i ka shkaktuar pankinën trajnerit Julen Lopetegui.

Tifozët nuk e kursyen mbështetjen për të dhe nisën koret pro trajnerit gjatë takimit ndaj verdhezinjve gjermanë, por klubi ka zgjedhur të bëjë një ndryshim pas mungesës së reagimit nga ana e lojtarëve.

 

56-vjeçari mbante postin e trajnerit të Sevillas prej korrikut të vitit 2019, ndërkohë që drejtoi kombëtaren e Spanjës dhe Realin e Madridit përpara nisjes së aventurës 3-vjeçare në Andaluzi, aty ku fitoi Europa League në vitin 2020.

Kanë qenë tre vite historike, spektakolare”, u shpreh Lopetegui shkurtimisht pas shkarkimit. Sevilla po vuan në kampionat, aty ku numëron vetëm pesë pikë pas shtatë javëve të para, teksa në grupin G në Champions, numëron vetëm një pikë.

Drejtuesit e klubit kanë zgjedhur të rikthejnë Jorge Sampaolin në stolin e ekipit. 62-vjeçari argjentinas e ka drejtuar Sevillan edhe në periudhën korrik 2016-maj 2017 në 53 ndeshje, me një mesatare pikësh 1.75.

Sezonin e fundit, 62-vjeçari provoi një eksperiencë në Ligue 1 te Marseille, ndërkohë që më parë ka drejtuar edhe Kombëtaret e Argjentinës dhe Kilit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...