Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Tifozët protagonist në Finlandë, godasin me topa bore portierin dhe ndalin ndeshjen

Ndeshja mes Helsinkit dhe Aberdeen e zhvillluar në Finlandë në kuadër të fazës së grupeve të Conference League, u luajt nën reshjet e dendura të dëborës. Tifozët miq ishin ata të cilët u argëtuan më tepër nga kushtet atmosferike, të cilat i shfrytëzuan për t’u bërë protagonist.

Në një moment gjatë pjesës së parë, tifozët e ardhur nga Skocia nisën të godisnin me topa bore portierin e Helsinkit duke detyruar arbitrin nga Kosova, Genc Nuza të ndërpriste ndeshjen për disa minuta.

Në fraksionin e dytë, ndeshja u ndal sërish këtë herë pasi reshjet e borës u shtuan dhe arbitri Nuza e ndërpreu sfidën për një kohë më të gjatë derisa fusha u rikthye sërish në normalitet. Në fund ndeshja mes Helsinkit dhe Aberdeen përfundoi me shifrat 2-2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TNT Sports (@tntsports)

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...